Байерн се издъни срещу Ростов

Снимка: Getty Images/Gulliver

1072 0

Ростов направи много добър мач срещу Байерн и победи с 3:2 в предпоследната среща от груповата фаза в Шампионска лига. Тези три точки са от изключителна важност за руския тим, след като се бори за третото място с ПСВ АЙндховен.

Байерн пък съвсем сигурно се сбогува с първото място освен ако ПСВ не победи Атлетико Мадрид.

В 36-ата минута Дъглас Коща откри резултата след пробив на Ренато Санчес, въпреки че преди това гостите не успяваха да създат много положения. Руският тим от своя страна пък залагаше на бързи контраатаки.

Байерн продължи с грешките в защита, което доведе и до изравнителното попадение. Минута преди почивката Полоз напредна в полет и намери Азмун, който без да се колебае прати топката в мрежата.

В началото на второто полувреме груба грешка на Боатенг повали Нобоа в наказателното поле. Полоз бе точен от бялата точка и изненадващо изведе Ростов обърна резултата. 2 минути по-късно обаче Бернатбе намерен в наказателното поле и бранителят със силен удар отново върна равенството.

Руснаците успяха отново да поведат в 66-ата минута чрез Нобоа, с което оформи крайното 3:2.