Байерн разочарова, но се класира напред в Шампионска лига

Снимка: Guliver/GettyImages

1789 0

Байерн Мюнхен изпусна куп положения и трябваше да потрепери у дома срещу Севиля, но след 0:0 на "Алианц Арена" баварците продължиха напред в турнира заради победата си с 2:1 на "Рамон Санчес Писхуан".

Левандовски и компания изпуснаха куп положения, а вратарят на гостите изигра фантастичен мач, докато Севиля удари греда и имаше две три добри атаки, но не успя да сътвори изненадата, която успя да направи в осминафиналите срещу Манчестър Юнайтед.

Байерн Мюнхен се присъедини към Ливърпул, Реал Мадрид и Рома, които също са полуфиналисти в Шампионска лига.

В третата минута Хамес Родригес стреля мъничко над гредата след чудесна възможност от пряк свободен удар. В седмата Левандовски надскочи двама и насочи под гредата - вратарят Давид Сория не рискува и изби в корнер. В 11-ата Пабло Сарабия финтира защитник и от много хубаво позиция потърси фалцов изстрел към горния далечен ъгъл, ала насочи прекалено високо.

Срещата се движеше двуостро с лек домакински превес. След началните минути, в които бяха отправени няколко удара, последва период на битка в средата на терена и незавършени нападения. В 32-ата Левандовски поиска дузпа за задържане в наказателното поле, но съдията подмина положението. След центрирането отляво топката премина много опасно в наказателното поле, но в крайна сметка излезе в аут.

Две минути по-късно Матс Хумелс завъртя майсторски топката от 23 метра и тя профуча много опасно покрай далечната сглобка. В 37-ата Франк Рибери си отвоюва позиция за шут и стреля много мощно от 20 метра - вратарят Сория някак успя да избие. В 40-ата френското крило даде превъзходен диагонален пас към Ариен Робен, който се стрелна напред, но предпочете индивидуално действие и прати топката далеч в аут.

Само минута по-късно баварците организираха нова остра акция, но Хесус Навас изпревари Рибери на втора греда и с шпагат изчисти на два метра от голлинията. Мюнхенци заложиха на агресивни действия в атака в края на полувремето. Въпреки това и андалуският състав имаше своя шанс. В 45-ата минута след грешка на Хави Мартинес Сарабия беше изведен на отлична позиция, но Рафиня го спря.

Байерн Мюнхен изпусна две уникални положения за старт на втората част. Първо след центриране в малкия пеналт като по чудо Левандовски не успя да засече във вратата, а стреля в аут. В 52' Хамес остана сам срещу вратаря, но Сория успя да отрази.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

Байерн: Улрайх; Кимих, Боатенг, Хумелс, Рафиня; Хави Мартинес; Робен, Мюлер, Хамес, Рибери; Левандовски;

Севиля: Сория; Навас, Меркадп, Ленгле, Ескудеро; Банега, Нзонзи; Сарабия, Франко Васкес, Хоакин Корея; Бен Йедер

Байерн Мюнхен влиза в мача срещу испанския тим със сериозна доза самочувствие. ФК Холивуд подпечата титлата в Първа Бундеслига след успех през уикенда срещу Аугсбург у дома и всички сили на тима ще са насочени към требъл - такъв, какъвто за последно германската машина спечели именно под ръководството на Хайнкес през 2013 година.

Освен това Байерн няма нито едно поражение и едва две равенства във всички турнири у дома, което прави задачата на Севиля още по-трудна тази вечер. "Рохибланкос" обаче няма да се откажат, независимо колко малки са шансовете.

В миналия кръгн а Шампионска лига Севиля отстрани един от претендентите за титлата - Манчестър Юнайтед, и то точно след успех на "Олд Трафорд", където единствено Манчестър Сити беше достигнал до пълен успех над Жозе Моуриньо и компания. Севиля предаде преследването на топ 4 в Испания и всички сили на отбора са насочени именно към мача с Байерн. Дали ще има изненада в този двубой - предстои да разберем към 23:30 часа българско време.