Арсенал срази Базел, но вкара само 2 гола

Снимка: Getty Images/Giulliver

1223 0

Другият двубой от групата на Лудогорец в ШЛ - между Арсенал и Базел завърши 2:0 в полза на лондончани. В герой за "артилеристите" се превърна Тио Уолкът, който отбеляза и двете попадения.

Отборът на Арсен Венгер дръпна още през първата част с два гола на Уолкът и затвърди доброто си представяне от последните седмици. Арсенал бе отборът, който повече атакуваше и създаваше по-опасни положения.

Пропусната дузпа лиши Лудогорец от подвиг срещу ПСЖ

Английският тим не спираше да атакува през цялото време като почти не оставяше възможност за Базел да организира хубава атака.

Първата реална голова възможност за швейцарците дойде едва в 64-ата минута. Исландецът Биркир Бярнасон реагира отлично на една отбита топка, но изстрелът му мина покрай вратата.

До края на двубоя Санчес и Монреал имаха възможност да увеличат преднината за отбора си, но и двамата стреляха покрай вратата.

В група А от ШЛ Арсенал и ПСЖ имат по 4 точки, а Лудогорец и Базел по 1.