Вайналдум влезе в историята след двата си гола срещу Барселона

1797 0

Холандският полузащитник на Ливърпул Жоржиньо Вайналдум стана първият футболист в историята, който влиза като резерва и бележи два гола в полуфинал на Шампионска лига, сочи статистиката.

28-годишният Вайналдум в мача срещу Барселона се появи на терена след почивката на мястото на контузения Анди Робъртсън. В 54-ата минута той отбеляза първия си гол в срещата, а 120 секунди по-късно се разписа отново за 3:0, изравнявайки резултата от двете срещи.

Тези голове станаха първи за халфа в Шампионска лига за сезона. След последния съдийски сигнал той бе определен за най-добър играч в мача. Действащият контракт на Вайналдум с мърсисайдския клуб е до лятото на 2021 г. Във финала на турнира Ливърпул ще играе с победителя от противопоставянето Аякс - Тотнъм Хотспър. Първата среща в Лондон завърши с победа на холандския тим с 1:0.

Мениджърът на мърсисайдци - Юрген Клоп, бе на седмото небе от щастие, като дори използва и нецензурни думи в интервюто си - вижте