В лудия мач на "Етихад" Сити и Тотнъм поставиха рекорд в Шампионска лига

1289 0

Снощи Манчестър Сити и Тотнъм оставиха футболните фенове по цял свят с отворени уста, след като си вкараха 7 гола в четвъртфиналния мач-реванш в Шампионска лига. В мача победиха "гражданите" - с 4:3, но Тотнъм се класира на полуфиналите, заради головете си на чужд терен.

Най-интересният момент от мача на стадион "Етихад" беше, че към 21-ата минута английските отбори бяха си вкарали общо 5 гола. Две попадения реализира Рахийм Стърлинг и един Бербардо Силва, а за Тотнъм на 2 пъти се разписа Сон Хин Мин. Тази резултатност стана рекордна в историята на турнира.

Предишният рекорд беше фиксиран през 2016 година в мача Борусия - Легия. Тогава германският тим водеше с 3:2 в 24-ата минута на двубоя. В тази среща грандът от Дортмунд победи с 8:4. А защо според феновете се случи този рекорд вижте в нашия материал.