Уникално: Дузпата на Маркъс Рашфорд е първата, която той бие за Манчестър Юнайтед

2741 0

Все повече и повече любопитни новини около победата на Манчестър Юнайтед над ПСЖ в Шампионска лига бълват от интернет. "Червените дяволи" се наложиха с 1:3 на "Парк де Пренс", като по този начин продължиха към 1/4-финалите в най-комерсиалния футболен турнир.

Победата за играчите на Оле Гунар Солскяер дойде изключително трудно. В заключителните минути те тръгнаха в атака в търсене на трети гол, който дойде четири минути след края на редовното време. Тогава бе отсъдена дузпа след консултация с ВАР, а зад топката застана младата звезда на тима Маркъс Рашфорд.

Английският национал не само държеше класирането на тима си в свои ръце! Срещу себе си той имаше легендата във футбола Джанлуиджи Буфон. Близо 47 000 фена на "Парк де Пренс" освиркваха мощно него и съотборниците му, а освен това той за първи път получи право да бие дузпа за 20-кратните шампиони на Англия в официален мач. Вижте как се справи: