Тотнъм удари с 3:1 Миланов и ЦСКА и ще играе в Лига Европа

Снимка: Guliver/GettyImages

886 0

Хари Кейн спази едно от обещанията си и Тотнъм се класира за елиминационната фаза на Лига Европа. Това стана след категоричен успех с 3:1 над ЦСКА Москва в последен мач от груповат фаза на Шампионска лига.

"Армейците" поведоха в резултата след страхотен гол на Дзагоев след пас на Тошич, но в 38' и 45' Деле Али и Кейн с два бързи гола обърнаха резултата още до почивката.

През второто полувреме ЦСКА нямаше нито един шанс за гол, докато "шпорите" се съсипаха да изпускат положения. Все пак гол падна, и то по куриозен начин. Деле Али игра с глава и Акинфеев отрази с ръце, но топката се удари в крака му и се озова във вратата - 3:1 за Тотнъм.

В другия мач без никакво значение Байер Леверкузен стигна до 3:0 срещу Монако, който беше излязал с голяма част от резервите си. Въпреки това Монако завършва на 1-о място в класирането с актив от 11 точки - 1 повече от Байер. Тотнъм е 3-и с актив от 7 пункта.