Проклятието на Суарес в Шампионска лига набъбна зловещо

1519 0

Последният гол на нападателя на Барселона Луис Суарес в гостуване от Шампионска лига датира от 2015 г., сочи статистиката. За последно уругваецът се е разписал срещу Рома на 16 септември 2015 г. След това той не е пронизвал противникова мрежа в гостуване в 17 мача или 1599 минути.

Кошмарна е статистиката на играча за този сезон и по показател удари и голове в турнира - 33 изстрела и нито един гол. Така Суарес не се е разписвал последователно срещу БАТЕ Борисов, Арсенал, Атлетико Мадрид, Борусия Мьонхенгладбах, Манчестър Сити, Селтик, Пари Сен Жермен, Ювентус, Спортинг Лисабон, Олимпиакос, Ювентус, Челси, Рома, Тотнъм, Интер Милано, Лион и Манчестър Юнайтед.

Снощи Барселона победи минимално Манчестър Юнайтед с 1:0 на "Олд Трафорд". Суарес стреля с глава, а топката се отклони в рамото на Люк Шоу и влезе в мрежата на островитяните. Първоначално голът бе записан на името на уругваеца, но след десетина минути бе определен като автогол на Шоу. Според фенове звездният нападател е преследван от проклятие в турнира. Подробности вижте в този материал