Манчестър Юнайтед тръгна трудно, но победи ЦСКА на "Олд Трафорд", Базел също на 1/8-финал (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

2172 0

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели последния си мач от груповата фаза на Шампионска лига. "Червените дяволи" надделяха у дома над ЦСКА Москва с 2:1.

По този начин Юнайтед затвърди първото място в групата с 15 точки. Тимът от Русия пък продължава участието си в Лига Европа, след като остава на третата позиция.

Срещата започна идеално за московския тим и в последната минута на първата част Дзагоев даде аванс на тима си. След почивката обаче, в рамките на две минути играчите на Жозе Моуриньо обърнаха развоя на срещата. Ромелу Лукаку в 64' и Маркъс Рашфорд в 66' направиха обрата за победата.

В другия мач от тази група Базел надделя над последния в групата Бенфика като гост с 2:0. Тази победа остави португалците без точка, докато швейцарският тим с 12 пункта е на втората позиция и ще играе в най-престижния европейски клубен турнир и на пролет.