Атлетико нанесе първа загуба на Байерн за сезона

Снимка: Getty Images/Giulliver

1174 0

Атлетико (Мадрид) успя да победи отново Байерн Мюнхен в сблъсък от Шампионска лига. Испанския тим победи с минималното 1:0 с гол на Караско. Атлетико победи германския шампион и през април месец в сблъсък на полуфинала в ШЛ.

Двата тима показаха здрава битка на терена, която доведе до опасни положения и пред двете врати. Първото по-опасно положение бе за Байерн, но вратарят на испанския тим Ян Облак спаси ударът от воле на Мюлер. В 36’ Караско откри резултата за „дюшекчиите”.

И без Меси, Барселона успя да надвие Борусия (Мьонхенгладбах)

Втората част оборитите се задържаха на същото ниво.Отборът на Карло Анчело опита да постави под натиска домакините, но без успех. Рибери и Левандовски имаха възможност да изравнят резултата, но не се възползваха.

В 83' Антоан Гризман не успя да се разпише от дузпа и остави интрига за последните минути от двубоя. В тях "баварците" не спираха да търсят попадението, но така и не го намериха. Така, Атлетико нанесе първа загуба на Байерн под ръководството на Карло Анчелоти.

В другия сблъсък от групата Ростов и ПСВ Айндховен завършиха 2:2.