Аякс изпълни задачата във Франция и оглави групата си в Шампионска лига

2260 0

Отборът на Аякс постигна много важна победа над Лил като гост с 0:2 в пети мач от груповата фаза на Шампионска лига. Холандският гранд стигна до успеха след попадения на Хаким Зиеш и Куинси Промес, а с това тимът се изкачи до първото място в своята група.

Двубоят започна по най-добрия начин за гостите. Още във втората минута Хаким Зиеш откри резултата и осигури спокойствие на своя отбор. До края на частта преднината от едно попадение остана непроменена.

През втората част полуфиналистът от миналогодишното издание на турнира стигна и до втори гол. В 59-ата минута Куинси Промес удвои и с това оформи и крайното 0:2.

По този начин Аякс оглави група Н с актив от 10 точки, възползвайки се от равенството между Валенсия и Челси по-рано през деня. Двата тима остават с 8 пункта и ще трябва да търсят победата в последния шести кръг от груповата фаза, ако искат да продължат към елиминациите на турнира.