5 от 5 за Байерн Мюнхен след успех под снега в Киев

1093 0

Байерн Мюнхен победи Динамо Киев с 2:1 в гостуване от група E в Шампионска лига. С успеха баварците имат 5 победи и си гарантираха първото място в групата, като за момента са с актив от 15 точки. Киевляни имат само 1 точка, спечелена при равенството с Бенфика.

Байерн започва по-активно първата част, като още в 14-ата минута резултатът беше откри. Роберто Левандовски получи топката в наказателното поле и с атрактивна задна ножица откри резултата.

В 39-ата минута от Динамо Киев поискаха дузпа, като след намесата на VAR такава не беше отсъдена. В 42-ата минута баварците удвоиха след като Кингсли Коман завърши атаката успешно.

В началото на втората част Динамо имаше много добри възможности. Първо Мануел Нойер спаси опасен удар на Микола Шапаренко, а след това отново той нацели гредата. Украинците стигнаха до гола след като в 70-ата минута Циганков намери Денис Гармаш, който намали на 1:2.

ТУК може да видите резултатите от всички мачове в Шампионска лига на 23.11 (вторник).