Тонев игра 30 минути при загуба на Селтик

3518 0

Александър Тонев игра половин час за Селтик при изненадващата домакинска загуба с 0:1 от Хамилтън Академикал в мач от деветия кръг на шотландското първенство.

Българското крило влезе като резерва в 60-ата минута на мястото на ганаеца Уакасо Мубарак. Единственият гол за гостите вкара атакуващият халф Алистър Кроуфорд в 49-ата минута.

С този успех гостите поведоха в класирането, като имат вече 20 точки. Селтик остава чак на шеста позиция с 14 точки, но и мач по-малко. За "детелините" това е първа загуба от четири мача в Шотландия и общо от 7 срещи във всички турнири.