Тежка загуба за Мъри и Астана при гостуването на Атлетико

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1039 0

Воденият от Станимир Стоилов Астана записа поражение в третия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Казахстанският тим загуби гостуването си на Атлетико (Мадрид) с 0:4. Още преди двубоя обаче Стоилов сподели, че ще запази основните си играчи за важния мач в местното първенство с Кайрат.

Атлетико (Мадрид) откри резултата в 23-тата минута. Яник Ферейра подаде към Саул Нигес, който се намираше във вътрешността на наказателното поле. Нигес прати топката в мрежата, като не остави никакви шансове на вратаря на гостите.

Само шест минути по-късно Джаксън Мартинес удвои аванса на домакините, а в 63-тата Оливер Торес направи резултата класически.

Крайното 4:0 бе оформено в 79-тата минута, когато Дедечко си отбеляза автогол.

В другия мач от групата Галатасарай направи пълен обрат срещу Бенфика. Турският гранд спечели с 2:1 у дома, след като получи ранен гол още във втората минута на мача.