Пеев помогна на Амкар да мечате за оцеляване

1136 0

Българският ветеран на Амкар (Перм) Георги Пеев помогна на своя тим да удари Терек (Грозни) с 2:1. Бившият национал асистира за победното попадение на Бранко Йовичич. Успехът помогна на Амкар да се доближи до спасителната зона в Премиер лигата, макар че остана последен в класирането.

Пеев бе резерва в мача, но се появи на терена в 61-ата минута на мястото на друг българин в състава - Петър Занев. Секунди след като влезе в игра, Пеев получи топката отляво, напредна и пусна към Йовичич, който не сгреши - 2:1.

Преди това Амкар поведе с гол на Прудников в 20-ата минута, но Терек изравни в 39-ата, като точен бе Жозе Маурисио.

Амкар е на 5 точки от спасението, където е УФА. Тимът от Перм има 20 точки в актива си, колкото и предпоследният Торпедо (Москва).