Партизан с българите се пребори с обрат за второто място в група "L"

1231 0

Сръбският Партизан, в който играят българите Валери Божинов и Иван Бандаловски, се пребори за важна победа срещу АЗ Алкмаар в петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Сърбите стигнаха до обрат с 2:1, след като падаха с 0:1.

Иван Бандаловски започна титуляр в гостуването и получи жълт картон в 26-ата минута на мача. Божинов пък влезе като резерва в 84-ата минута на мястото на Нинкович.

След 0:0 в първото полувреме, след почивката Дос Сантос откри за домакините, оползотворявайки първата по-добра възможност за двата тима. В 65-ата Умару успя да върне Партизан в играта, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините. В 89-ата минута Живкович донесе ценните три точки на "гробарите".

В Класирането лидер е Атлетик (Билбао) с 12 точки, а Партизан се нареди втори с 9 пункта. Аугсбург е трети, а холандците от Аз са на последната позиция. В последния кръг, който предстои, сръбският гранд играе с Аугсбург и в този двубой ще стане ясно кой от двамата ще продължи в следващата фаза на турнира.