Мъри срази Херо за Купата

1038 0

Станимир Стоилов и неговият "Астана" победиха с 2:1 разтърсвания от финансова криза "Иртиш" Павлодар с треньор Димитър Димитров-Херо като гост в първи полуфинал за Купата на страната.

Момчетата на Димитров можеха да отидат на реванша на 6-и ноември и с равенство, но резервата Байе Джиби Фал изпусна дузпа в 94-ата минута, 11 минути след като се появи на терена.

И трите гола в мача паднаха в рамките на 10 минути преди почивката. В 23-ата Асхат Тагъберген откри резултата след подаване на Сергей Малий, но след 10 минути Роман Муртазаев изравни.

В 37-ата минута обаче звездата на Астана Танат Нусербаев наказа грешка в защитата и отново изведе Астана напред- 1:2./БТА