Миро Манолов наказа Рапид, тимът му подгони Стяуа за титлата

Снимка: Официален сайт на Търгу Муреш

1839 0

Бившият голмайстор на Черно море и Литекс Мирослав Манолов вкара първия си гол за своя Търгу Муреш в румънското първенство. Българският нападател се разписа при победата с 2:1 като гост на Рапид (Букурещ) в мач от 25-ия кръг.

Юношата на ЦСКА отбеляза второто попадение в двубоя след 77 минути игра след удар с глава. Малко преди това Адриан Йора бе дал преднина на Търгу Муреш. Минута преди края на редовните 90 Рапид реализира почетен гол чрез защитника Сапунару.

Българският нападател на Търгу Муреш започна титуляр срещата за своя тим. В добавеното време той отстъпи мястото си на Балаур. Манолов си партнира в предни позиции с бившия нападател на ЦСКА Янис Зику, докато сред титулярите на Рапид беше Павел Чмовш, който мина през Левски.

С победата Търгу Муреш събра 52 точки и е втори в класирането, като скъси дистанцията от лидера Стяуа само на 4 точки.

Шампионите играят днес срещу Петролул (Плоещ) в дербито на 25-ия кръг.