Миланов с първи трофей с ЦСКА (Москва) за новия сезон

1182 0

ЦСКА (Москва) с българския национал Георги Миланов в своя състав завоюва първото си отличие за новия сезон в Русия. "Армейците" спечелиха Суперкупата на страната, след като победиха Ростов с 3:1 в зрелищен мач. Двубоят се изигра на стадиона на Кубан в Краснодар.

Това е шестата Суперкупа за московския тим в историята.

Георги Миланов изигра пълни 90 минути за своя отбор, като дори асистира за третия гол.

Ростов откри в 37-ата минута, когато Хрвойе Милич бе точен от близко след рикошет в гредата. "Армейците" се върнаха в мача през втората част, когато в 56-ата минута се разписа Понтус Вернблум. Малко след това Александър Гацкан остави Ростов с 10 души на терена след получен втори жълт картон. В 63-ата минута съперникът на ЦСКА се редуцира до 9 души, след като втори жълт картон получи и Канга Каку.

Тогава московският тим разгърна мощта си и в 74-ата минута Зоран Тошич изведе ЦСКА в резултата. Десет минути преди края на редовното време Сейду Думбия оформи крайното 3:1 и Миланов и компания можеха да ликуват.