Кайрат спря Мъри за дубъл в Казахстан

1044 0

Станимир Стоилов се размина със златен дубъл в Казахстан. Воденият от него тим на Астана загуби финала в турнира за Купата с 1:2 от 6-кратния носител на трофея Кайрат.

Астана поведе в резултата в 28-та минута, когато точен беше ганайският нападател Патрик Твумаси, но Кайрат стигна до пълен обрат през второто полувреме.

Джордже Деспотович намали в 48-та минута, а в 70-ата играещият под наем от Цървена звезда нападател вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

Както е известно Астана стана шампион на Казахстан, печелейки титлата с гол в заключителните минути срещу Актобе. Кайрат завърши втори с точка пасив.