Гълъбинов носи победа на Новара

1078 0

Андрей Гълъбинов се завърна с гол в стартовия състав на Новара при домакинството от 14-ия кръг на Серия "Б" срещу Специя. Българинът донесе победата с 1:0 с красиво попадение гол в 42-ата минута.

Бившият играч на Ливорно и Авелино бе точен с глава след центриране на Фараони, буквално секунди, след като гостите бяха ударили гредата. Попадението е под номер четири за Гълъбинов през този сезон в Серия "Б" и второ поред пред собствена публика, след като бе точен в предното домакинство при победата с 4:0 над Бреша.

Интересното е, че Гълъбинов стартира сезона с два гола в първите два кръга, след което загуби титулярното си място и последния месец бе предимно резерва. Националът на България бе заменен в 80-ата минута, след като преди това в 56-ата минута асистира на Фараго, който удар гредата.