Гол и червен картон за Георги Пеев в Русия

Снимка: Getty Images / Guliver

1632 0

Халфът на Амкар Герги Пеев вкара гол, а след това получи червен картон при 1:1 с Локомотив (Москва) в мач от 26-ия кръг на руското първенство.

Бившият национал и друг българин Петър Занев започнаха титуляри за домакините от Перм.

В 66-та минута защитникът на московчани Дмитрий Тарасов бутна в гърб Пеев в наказателното поле. Главният съдия Игор Низовцев отсъди дузпа, а зад бялата точка застана българинът. Опитният Пеев финтира бразилския вратар и с удар точно в средата на вратата откри резултата - 1:0 за Амкар.

В 76-та минута Георги Пеев бе сменен със сърбина Бранко Йовичич.

Главният съдия даде пет минути продължение. В 94-ата московчани стигнаха до изравняване с гол на Александър Самедов. От щаба на Амкар реагираха бурно, най-активен бе вече смененият Георги Пеев, който получи червен картон в 95-ата минута.

Петър Занев игра през целия мач. В групата на Амкар збе още един български футболист - Захари Сираков, който обаче не влезе в игра.

Амкар е на 13-о място с актив от 24 точки, с една повече от Урал и Арсенал, които обаче са с мач по-малко.