Георги Пеев донесе победа на Амкар

4133 0

Амкар стигна до успех като домакин с 2:1 над Урал в мач от 7-ия кръг на руското първенство. Давид Дзахов откри резултата за тима от Перм в 5-ата мин. Преднината на домакините обаче се запази само седем минути, когато Федор Смолов обаче успя да изравни.

Бившият български национал Георги Пеев донесе победата за своя тим с гол в 31-ата мин. на срещата, а през втората част той бе заменен от Януш Гол.

Другите двама българи в отбора от Перм не взеха участие в мача. Петър Занев бе сред резервите на Амкар, но така и не влезе на терена, а Захари Сираков остана извън групата.

След първите седем кръга Амкар е на 12-о място със 7 точки, докато Урал е предпоследен с една.