Филип Кръстев тръгна почти от центъра и секунди по-късно вкара гол във вратата на Хераклес (ВИДЕО)

1265 0

Отборът на Филип Кръстев - Цволе, победи като домакин Хераклес с 3:1 в мач от 31-вия кръг на нидерландската Ередивизи.

Националът на България бе титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, изигравайки силен двубой.

Ленарт Ти изведе Цволе напред още в 16-ата минута, а в края на първото полувреме Марко Веинович възстанови равенството.

Хубав гол на Кръстев

В 69-ата Силвестер ван дер Ватер отново върна аванса на домакините, а в добавеното време на втората част самият Кръстев оформи крайното 3:1 - той тръгна почти от центъра, общо трима противникови играчи не успяха да го спрат и накрая "дръпна спусъка" с левия крак, матирайки вратаря на гостите за трети път.

Със спечелените точки Цволе събра актив от 35 и така на 99% си гарантира оставането в елита на Нидерландия и през следващия сезон 2024/25.

22-годишният Кръстев, който след края на кампанията трябва да се върне в белгийския Ломел, вече има 11 мача, 2 гола и 1 асистенция за Цволе, към които се присъедини в началото на 2024-та година (под наем).

*Четете всички последни новини около Филип Кръстев в SportLive.BG!