Български национал блесна с 2 гола в Полша (ВИДЕО)

1443 0

Българският национал Спас Делев се превърна главното действащо лице в мача от 14-ия кръг на полската Екстракласа между Погон и Рух.

Домакините от Шчечин се наложиха с 2:1, като и двата гола бяха дело на Делев. Включеният от Петър Хубчев в разширения състав на българския национален отбор бързак изравни в 20-ата минута, а в 61-ата се отбеляза отново и донесе трите точки на Погон.

Спас Делев: Сбъднах една от мечтите си

Срещата започна зле за домакините, след като Ярослав Ниежгода изведе Рух напред в резултата в 18-ата минута, но много бързо Спас Делев възстанови равенството.

През второто полувреме бившият нападател на ЦСКАпродължи да е най-голямата заплаха за вратата на гостите и след час игра реализира втория си гол в мача.

Катастрофа спря Делев за награда

В 88-ата минута той беше заменен от Матеуш Левандовски под бурните овации на феновете на домакините..

Едва допреди няколко седмици Погон беше на дъното в класирането, но оттогава тимът се намира в силна серия и с днешаната победа излезе на 5-о място в таблицата. Водач в Полша е Лечия (Гданск), където играят Милен Гамаков и Симеон Славчев.

ПОГОН - РУХ 2:1

0:1 Я. Ниежгода (18)

1:1 С. Делев (20)

2:1 С. Делев (61)