Божинов игра при загуба на Тернана

2427 0

Валери Божинов бе титуляр за Тернана при загубата на отбора с 1:2 от гостите от Трапани в мач от 10-ия кръг на Серия Б.

Българинът се задържа на терена до 64-ата минута, когато беше заменен.

Домакините започнаха добре двубоя и откриха резултата в 20-ата минута чрез Чераволо. Божинов пропусна да отбележи гол в 33-ата минута. В 37-ата минута на срещата вратаря на домакините Бриноли беше изгонен за нарушение срещу футболиста на Трапани Манкосу в наказателното поле и потърпевшият изравни резултата от отсъдената дузпа. През втората част Божинов получи жълт картон.Гостите стигнаха до успеха в 78-ата минута с гол на Палиаруло.

След успеха Трапани заема второто място в класирането с 18 точки, но с мач повече от Фрозиноне. Тернана остана на 13-ото място с 10 точки.