Божинов бележи при нова издънка на Партизан

Снимка: Gulliver/ Getty Images

920 0

Българският нападател Валери Божинов игра цял мач и вкара гол за Партизан при равенството 2:2 като гост на Ягодина от 17-ия кръг на сръбската Суперлига. Другият българин Иван Бандаловски също записа пълни 90 минути. Двамата с Божинов бяха глобени през седмицата заради селфита на скамейката при загубата от Металац (0:1) в миналия кръг.

Николич (10) откри резултата в полза на домакините, а в 39-ата минута Партизан остана в намален състав, след като Гръбич бе изгонен с директен червен картон. С човек повече на терена Ягодина удвои аванса си чрез Попович (44).

След почивката Валери Божинов (75) вкара гол с глава след центриране от фаул. Попадението на българина е осмо за него в сръбската Суперлига. Стефан Бабович (85) донесе точката на „гробарите”, оформяйки крайното 2:2.

Със спечелената точка Партизан има вече 26 и заема пета позиция. Ягодина е 15-и с 12 точки. Лидер е Цървена звезда с 47 точки, следван от Борац Чачак с 31.