Благо си тръгна с точка от "Анфийлд"

1047 0

С човек повече Ливърпул не успя да победи Благой Георгиев и съотборниците му от Рубин Казан у дома в мач от третия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Двубоят на "Анфийлд" завърши 1:1.

Гостите изненадващо откриха резултата чрез Марко Девич при първата си атака, а двайсетина минути по-късно Благо отправи страхотен изстрел, но вратаря на "червените" Миньоле спаси.

Така се стигна до момента, в който Емре Джан издейства червен картон на капитана на гостите Олег Кузмин, а минута след това германецът изравни резултата.

През второто полувреме Рубин се защитаваше и въпреки десетките си опити, Ливърпул не успя да осъществи пълен обрат. Към края Кристиан Бентеке нацели гредата.

Статистиката показа 35:5 удара в полза на Ливърпул, но мърсисайдци имаха само шест точни изстрела.

Така момчетата на Юрген Клоп записаха трето поредно равенство в своята група и заемат второ място с актив от три точки. Рубин е трети с 2 т.