Благо подаде за гол и Рубин спря победна серия на Зенит (ВИДЕО)

1331 0

Българинът Благой Георгиев подаде за гол и Рубин спря победна серия на Зенит. Двубоят от 23-ия кръг на руския шампионат завърши 1:1. Бившият национал подаде на Набиюлин, който изведе гостите от Казан напред, въпреки че при паса на Георгиев останаха съмнения за засада. Зенит изравни с гол от дузпа на Хълк минути след началото на втората част, но след час игра остана с човек по-малко заради червен картон на Кришито. Въпреки това Рубин не успя да осъществи натиск и да вкара втори гол, а изявите на Георгиев се ограничиха до жълт картон в 85-ата минута.

Зенит прекъсна серия от три поредни победи, но остава на върха със 7 точки актив пред Краснодар и мач по-малко, докато Благой Георгиев и Рубин са на пета позиция.