БГ Амкар удари носителя на Купата на Русия и го елиминира

1195 0

"БГ Амкар" с Петър Занев в състава си поднесе голямата изненада в турнира за Купата на Русия, след като детронира носителя на трофея Локомотив (Москва).

Това стана днес в столицата на Русия, като тимът от Перм спечели минимално с 1:0 и се класира на четвъртфиналите в надпреварата.

Единственият гол в мача беше дело на Георги Ждикия, като в 57; той вкара фамозен гол от пряк свободен удар и подпечата победата на своите.

"Железничарите" диктуваха темпото в двубоя през всички 90 минути, но трудно стигаха до положения и в крайна сметка се простиха с надеждата си да защитят трофея.

Цял мач изигра защитникът Петър Занев, който беше един от най-добрите на терена. В края на двубоя той получи лека травма, но все пак доигра оставащите секунди. За съжаление, Георги Пеев не беше в групата за мача.