Бербатов ги почна - с първи гол и асистенция носи успех на ПАОК

1771 0

Българската звезда на ПАОК Димитър Бербатов вкара първия си гол за тима в мача срещу Атромитос в гръцката Суперлига. Българинът даде и асистенция за втория гол и така изработи успеха на своя тим, както се очакваше от него.

През първото полувреме резултатът се запази 0:0, а Бербатов бе на пейката. Треньорът Игор Тудор го пусна в игра в 59-ата минута, като извади Димитриос Константинидис.

Четири минути след замяната Атромитос успя да поведе, след като Хавиер Умбидес забоде красив гол на ПАОК.

Бербатов дочака своя миг в 72-ата минута. Цавелас отклони с глава центриране от корнер, българинът се измъкна от защитата пред вратата и с коляно отклони в мрежата на съперника. Това бе първият му гол с екипа на ПАОК.

В 90-ата минута българският нападател отново бе в основата на победния гол за своя тим. Той асистира на Роберт Мак, който едва не скъса мрежата на Атромитос, правейки 2:1.

Победата изкачи ПАОК до третото място с 10 точки. Лидерът Олимпиакос е с 5 повече.