Амкар удари ЦСКА, Занев с цял мач

Снимка: Иван Йочев

1439 0

Амкар победи ЦСКА (Москва) с 1:0 у дома в мач от 23-ия кръг на руската Висша лига. Това е трето поредно поражение за "армейците", които са трети в класирането на 12 точки зад лидера "Зенит". Тимът от Перм пък води отчаяна битка за спасение. Въпреки успехът Амкар продължава да е на последно място със 17 т.

Титуляр за домакините, които не бяха побеждавали в 11 поредни мача, беше националът ни Петър Занев. Той игра 90 минути. Георги Пеев не се появи на терена, а Георги Миланов въобще не беше в групата на столичани заради контузия.

Голът вкара резервата Игор Киреев в 59-ата минута. Той се разписа и 8 минути по-рано, но реферът отмени попадението заради засада. На повторението се видя, че такава няма.