Амкар с Пеев измъкна равен като гост на шампиона

1315 0

Амкар хвърли бомбата в 9-ия кръг на руското първенство, като направи 1:1 при гостуването на шампиона Зенит.

За гостите 80 минути игра бившият национал Георги Пеев. Той започна титуляр, а за времето прекарано на терена се представи отлично и дори можеше да се разпише.

Иначе мачът започна перфектно за домакините, които поведоха още в 10-та минута. Хълк с перфектно подаване намери Артьом Дзюба и руският национал не сбърка за 1:0.

Всичко можеше да приключи още в 33-та минута, когато домакините от Санкт Петербург получиха дузпа. Хълк обаче подходи несериозно и я изпусна.

Пет минути след това пред Георги Пеев се откри страхотен шанс да отбележи, но ударът му прелетя над вратата.

След почивката Пеев продължи да тормози защитата на противника, а като цяло тимът му беше много активен.

Все пак в 66-та минута усилията на тима от Перм дадоха резултат и Чума Анене изравни след грешка на защитата на Зенит. Това се оказа и последното попадение в мача, въпреки че и двата тима имаха шансове да отбележат.

След този резултат тимът от Санкт Петербург изпусна да излезе на втората позиция. Зенит е трети със 17 точки, на цели осем от лидера ЦСКА Москва. Амкар пък се укрепи в средата на таблицата и вече е с 9 точки в актива си.