Трансферна цел на Лудогорец направи за смях румънския ЦСКА (ВИДЕО)

10419 0

Една от трансферните цели на Лудогорец продължава с впечатляващите си изяви в Румъния. Косоварят Албион Рахмани вкара нови два гола за Рапид Букурещ при разгромната победа с 4:0 над ФКСБ.

Още не е късно за трансфер в България

Той бе пред трансфер при "орлите" още през миналото лято покрай мачовете им с бившия му отбор Балкани от квалификациите за Шампионската лига. Тогава обаче нещата пропаднаха, а след няколко седмици Рахмани подписа с Рапид. Лудогорец обаче продължават да следят изявите му и е възможно той в крайна сметка да се озове на "Хювефарма Арена".

Още: Голмайстори в Първа лига през сезон 2023/24: Новата перла у нас Себастиан Вия с първи гол

Рахмани вкара два гола на ФКСБ

Мачът пък бе последен от редовния сезон на Лига 1 - сега предстоят плейофи. ФКСБ е добре познатият наследник на гранда Стяуа - румънският "армейски" отбор, еквивалент на ЦСКА. Победата остави Рапид в битката за титлата, въпреки, че ФКСБ има сериозна преднина - цели 9 точки пред "железничарите" и 10 пред третия Клуж.

Друг интересен момент е, че Рапид по презумпция бяха домакини, но заради големия интерес и мерките за сигурност срещата се игра на "Арена Национала" - домът на ФКСБ.

Първата част бе равностойна, а Рапид успя да отбележи чрез Якоб в 33-та. През второто полувреме обаче ФКСБ изненадващо рухна и Рахмани вкара два гола - в 54-та и 82-та. Това беше 13-тия гол на косоваря през сезона за румънците, като той има и още два с екипа на Балкани.

Още: Класиране в Първа лига през сезон 2023/24: Черно море с шокираща загуба

21-годишен национал на Исландия, роден във Варна, подсилва Лудогорец през лятото?

Кога най-после ще играят? БФС взе важно за Лудогорец и ЦСКА 1948 решение?