Бивш голмайстор на ЦСКА София и куп звезди изпаднаха в Турция! (ВИДЕО)

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

7135 0

Вечерта бе крайно разочароваща за бившия нападател на ЦСКА София, Али Соу. Гамбиецът се разписа, но неговият Анкарагюджу загуби с 2:4 от Трабзонспор като гост и изпада от турската Суперлига.

Галатасарай стана шампион!

Шокиращото бе, че до 87' минута отборът на Соу водеше с 2:1. След това обаче, за няма и десет минути, последваха три безответни гола на домакините, които играеха само за честта си.

Али Соу

Другият тим, който се раздели с висшия ешелон на Турция е Фатих Карагюмрюк. Дори звездната плеяда, съставена от Сиригу, Фегули, Бертолачи, Емре Мор, Кевин Лазаня и Раян Мендеш не можа да предотврати изпадането. Фатих победи Самсунспор с 3:1 в последния кръг, но неблагоприятното развитие в другите срещи го лиши от елитния му статус. Интересното е, че тимът стигна до полуфиналите за Купата на Турция, след като на 1/4-финалите отстрани Галатасарай като гост след успех с 2:0.

Още: Галатасарай вкара oт съблекалнята, а Фенербахче демонстративно напусна терена! (ВИДЕО)

Именно "Чим Бом" стана шампион на южната ни съседка. Триумфът бе очакван, след като Галатасарай се нуждаеше само от точка при визитата си на скромния Коняспор. Те обаче дори спечелиха с 3:1 и заличиха мъката от домакинската загуба с 0:1 от подгласника си и кръвен враг Фенербахче преди седмица.

Впечатляващи цифри! Фернандо Каранга напът да запише името си в историята на ЦСКА