2522 0

Сърбия и Швейцария се борят помежду си в последния двубой от груповата фаза на Световното първенство по футбол за едно от двете места на осминафиналите, които се полагат за отборите от група "G".

"Орлите" загубиха в подобен двубой през 2018 г., когато "кръстоносците" ги победиха с 2:1 и в последствие си осигуриха класиране за въпросната фаза и оставиха "на сухо" източноевропейците.

Швейцарците бяха решение да "излъжат" съперника си отново и това си пролича още в 20-тата минута, когато Джердан Шакири даде аванс на съотборниците си. Той вкара и през 2018-а в самия край, а днес откри резултата в голеадата, която само до полувремето набъбна до 2:2.

С попадението си Шакири се превърна в едва втория футболист след Кристиано Роналдо, който бележи във всеки от последните пет големи футболни първенства - световни и европейски първенства.

Двамата го сториха на Световните първенства през 2014, 2018 и 2022-а година, както и на Европейските през 2016 и 2020-а.