1777 0

Франция победи с 3:1 Полша на 1/8-финалите на Световното първенство в Катар. „Петлите“ вече очакват своя съперник на четвъртфиналите.

В герой за тима на Дидие Дешан се превърна Килиан Мбапе, който заби две от попаденията срещу „Дружина полска“ и асистира за историческия гол на Оливие Жиру.

Така звездата на ПСЖ еднолично оглави класирането на при голмайсторите на турнира. С новите си два гол той вече има на сметката си 5. Общо попаденията му на мондиали са 9.

И двата гола на Мбапе бяха истински шедьоври. Той не остави никакви шансове на Войчех Шчесни и го разстреля със страхотни удари.

Първо в 74-ата минута Жиру подаде към Дембеле, а последният намери Мбапе. Килиан овладя топката, нахлу в пеналта и разстреля Шчесни с мощен и безпощаден шут в гордия десен ъгъл – 2:0

След това в 1-ата минута от добавеното време Мбапе заби втория си гол в мача. Той получи топката в пеналта отново препари Шчесни с тупалка в левия ъгъл – 3:0.

Вижте видео от първия страхотен гол на Мбапе в мача.