ВИДЕО: Меси заплака на първата копка на детски онкологичен център


ВИДЕО: Меси заплака на първата копка на детски онкологичен център
Снимка: Guliver/GettyImages

3797 0

Благотворителният фонд на звездата на Барселона Лионел Меси и фонд SNF са предоставили 2,6 млн. евро за изграждането на онкологичен център, който ще се намира в центъра на столицата на Каталуня. Вчера аржентинецът взе участие в презентацията на проекта, с което на практика строителството на центъра започна, съобщи "Marca".

Очаква се центърът да заработи през втората половина на 2020 година. Събирането на средства за изграждането му започна в началото на 2017 година и бяха събрани 27,3 млн. евро от необходимите 30 милиона.

"Това е много щастлив момент за мен, невероятно е да бъда част от този проект и да видя как той става реалност. Искам да благодаря на всички, които работиха това да стане възможно. Надявам се, че този проект ще помогне на децата да продължат да се борят с тази жестока форма на рак. Много съм щастлив да помогна за осъществяването на тази мечта", каза Меси, който в един момент на презентацията не сдържа емоциите си и се разплака.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Новият съюз: Как Мъри Стоилов и Валтер Папазки завъртяха трансферната въртележка в ЦСКА

Ръководството на Гьозтепе е готово да продаде на ЦСКА халфа Ралдни Гомеш, съобщават турските медии. На този...

Най-четени новини

виж всички