Страхотно! Ивет Горанова триумфира с титлата в Ларнака

Снимка: БОК, Костадин Андонов, StartPhoto

1842 0

Страхотна новина долетя от Кипър! Олимпийската ни шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова завоюва златния медал в категория до 55 килограма "кумите" на турнира от Световните серии по карате, "Серия А" в Ларнака.

Нашето момиче победи иранката Зейнеб Джафарнеджад  на финала с 2:0. Българката демонстрира много  показа убедителна игра и изключително правилна тактика.

Горанова стана шампионка след поредни победи. Тя грабна титлата без да загуби точка.

Страната ни участва с девет състезатели в надпреварата. В състава бяха още завърналата се след контузия Александра Стублева (+68 кг), Тодор Настев (60 кг), Васил Ривов (67 кг), Александър Стефанов (75 кг), Никола Христов (75 кг), Роберто Петров (+84 кг), Светлин Занков (+84 кг) и Георги Матуски (ката).