Злато за Франция, българската смесена щафета завърши 17-а

1305 0

Франция спечели злато в смесената щафета в биатлона на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Щафетата в състав Мари Дорен Абер, Анаиз Бескон, Симон Дестийо и Мартен Фуркад завърши с най-добро време, въпреки че почти през цялото състезание доминираха германците. Последният пост на Бундестима - Арнд Пайфер, обаче не се представи на очакваното ниво и дори коства на отбора си медала.

На второ място завърши смесената щафета на Норвегия, а с бронзови медали се окичиха италианците. Последният пост на Италия Доминик Виндиш обаче не постъпи особено спортсменски с конкурента си от Германия Арнд Пайфер, като влезе в неговия коридор във финалния спринт и така му попречи да завърши трети.

Българската щафета в състав Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Красимир Анев и Владимир Илиев завърши на 17-о място. Точно на тази позиция се класира отбора ни и на Световното първенство през миналата година.