Тийнейджъри донесоха два медала на Нова Зеландия за няколко часа

1088 0

16-годишният новозеландец Нико Портеус спечели бронзов медал в дисциплината халфпайп в ските свободен стил на Игрите в ПьонгЧанг. Нова Зеландия досега имаше в историята си само едно отличие от Олимпийски игри, а само за няколко часа те станаха три.

Малко преди Портеус да се нареди трети в своя спорт, връстничката му Зоуи Садовски-Синот също взе бронз в състезанието по сноуборд при жените в дисциплината Биг Еър. Единственият медал на Нова Зеландия от Зимни игри датираше от 1992 г., когато алпийката Анелиз Кобергер спечели сребро в слалома в Албервил.

В халфпайпа при мъжете в ПьонгЧанг победител стана американецът Дейвид Уайз, който успешно защити титлата си от Сочи 2014. В биг еъра при жените златото стана притежание на Анна Гасер от Австрия.