Свиндал разби кокуренцията в Супер Г във Вал Гардена

1586 0

30-годишният Аксел Лунд Свиндал продължи с отличното си представяне от началото на сезона и завърши на първо място, като това е 4-та му победа до този момент, след като записа успехи в спускането в Лейк Луис и Бийвър Крийк, където победи и в Супер-Г. По този начин той се доближи на 23 точки от временния лидер в генералното класиране Марсел Хиршер. Кетил Янсруд се наред на втора позиция, а на почетната стълбичка се качи и Александър Килде, като по този начин за трети път в историята трима норвежки окупираха върха в едно състезание от Световната купа.