Страхотна Сани Жекова остана на метри от медал на Световното първенство


Страхотна Сани Жекова остана на метри от медал на Световното първенство
Снимка: Getty Images/Guliver

6105 0

Българската топ състезателка в сноуборда Александра Жекова записа феноменално предсатавяне на Световното първенство в Крайшберг, Австрия, но за съжаление не успя да вземе медал във финала на надпреварата. 

Разминалата се с метри от медал в Сочи 2014 направи изключителния спускания в бордъркроса, като спечели и четвъртфинала си, и полуфинала си, но на финалната права не съумя да поддържа добро темпо в началото и остана на 4-о място.

Това е и най-високото класиране в историята на българския сноуборд на Световно първенство, като екипът на Sportline.bg желае още по-големи постижения за зимната кралица на България.

Сани започна убедително участието си в бордъркроса, след като спечели четвъртфиналната си серия безпроблемно. На старта тя беше втора, но още в третия завой вече водеше.

В полуфиналите българката попадна в серия с олимпийската шампионка Семкова и италианката Миоли, която я лиши от заслужен медал на Олимпийските игри в Сочи през миналата година.

Втора в серията завърши Миоли, която се възползва от сблъсък на Семкова и успя да я изпревари, изхвърляйки олимпийската шампионка от надпреварата.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.

За финала от втората серия се класираха Линдзи Джакобели и французойката Локо. Жекова изостана на старта и след това едва не се сблъска отново с Миоли, оставайки на последна позиция. Тя остана на 4-о място.

Шампионка стана Лиднзи Джакубели, която надделя драматично над французойката Локо, а с бронз се окичи Макейла Миоли.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички