Мъжката ни щафета извън топ 10 в Холменколен

1457 0

България завърши на 13-о място в мъжката щафета на 4х7,5 км от Световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Холменколен, съобщава сайтът на Международния съюз по биатлон.

Българският тим в състав Красимир Анев, Иван Златев, Димитър Герджиков и Владимир Илиев измина трасето за 1 час, 20 минути и 12 секунди с една обиколка и пет допълнителни патрона.

Победител в състезанието стана отборът на Русия (Евгени Гараничев, Максим Цветков, Дмитри Малишко,Антон Шипулин), който спечели след оспорван финал срещу Германия.

Бундестипът остана на 0,2 секунди зад руснаците с време от 1 час, 16 минути, 16 секунди и 80 стотни. На трето място се нареди Австрия.