Красимир Анев взе сребро на Европейското по биатлон!

Снимка: Getty Images / Guliver

1780 0

Най-добрият български биатлонист Красимир Анев записа впечатляващо преследване в Отепя, Естония, и успя да спечели сребърен медал от Европейското първенство по биатлон.

Това е втори медал за българина, който спечели и бронз по време на индивидуалното бягане на 20 километра.

Анев беше записал 8-о време в спринта и не се очакваше да стигне до челните места, но българинът направи изключително силно бягане и, въпреки че допусна три грешки, успя да запише време от 34:05.4 минути.

Той дори стопи близо 15 секунди от шампиона в спринта Алексей Слепов, но руснакът спечели златото, въпреки че също допусна 3 грешки на рубежа.

Другият българин в дисциплината - Владимир Илиев, допусна цели 6 пропуска, което го остави на 11-о място в класирането в преследването.