Краси Анев със страхотен резултат на спринта в Антхолц

908 0

Красимир Анев се представи страхотно и записа впечатляващ резултат на старта от Световната купа в Антхолц, след като завърши на 7-ма позиция в днешния спринт.

Българският биатлонист бе безгрешен в стрелбата и много стабилен в бягането, особено в последната обиколка, за да запише крайно време 23 минути 18.9 секунди. По този начин Анев остана на 17.7 секунди от победителя Симон Шемп, но остави зад гърба си лидера в генералното класиране Мартен Фуркад и легендата в спорта Оле Ейнар Бьорндален. Руснакът Максим Цветков и Тарей Бьо от Норвегия заеха другите призови места.

По този начин Антхолц за пореден път бе много успешна арена за Анев, който преди 2 години завърши отново 7-ми там, тогава в преследването, което беше рекорден за него резултат в Световната купа към този момент. Миналата година той подобри това постижение, завършвайки на 4-та позиция в масовия старт в Оберхоф. /БГНЕС