Канада отново със злато и сребро в ски-кроса при жените

1234 0

Канадката Келси Серва спечели златото в ски-кроса на Олимпийските игри в Пьонгчанг. Второ място зае нейната сънародничка Британи Фелан, трета е швейцарката Фани Смит.

За 28-годишната Серва това и най-голям успех в кариерата й, след като в Сочи 2014 завърши втора. Тогава победителка стана сънародничката й Мариел Томпсън, която днес отпадна в 1/8 финалите. Така Канада отново обра най-ценните отличия в ски-кроса, след като по-рано тази седмица Брейди Леман триумфира в надпреварата при мъжете.

Канада е на трето място в класирането по медали в ПьонгЧанг с 10 златни, 8 сребърни и 9 бронзови медала.