Домрачова с осма победа за сезона

1102 0

Трикратната олимпийска шампионка Даря Домрачова спечели спринта на 7,5 км от Световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Холменколен, съобщи официалният сайт на Международния съюз по биатлон.

Белоруската състезателка измина трасето за 20 минути, 35 секунди и 70 стотни без грешка в стрелбата.

Домрачова постигна осма победа за сезона и общо 27-а в кариерата от стартове за Световната купа.

На второ място с чиста стрелба финишира германка Лаура Далмайер, която изостана с 14.3 секунди от победителката. Призовата тройка допълни представителката на Франция Мари Дорен-Абер с една грешка във втората си стрелба и 29.9 секунди зад Домрачова.

От българките с най-добро класиране е Десислава Стоянова, която завърши на 56-о място с по една грешка в двете си стрелби.

Емилия Йорданова остана 78-а също с две грешки.

Стефани Попова не стартира в надпреварата.

Успехът на Домрачова я изведе на първа позиция в индивидуалното класиране с актив от 837 точки.

На второ място вече е финландката Кайса Макарайнен, която завърши на 24-а позиция в днешното състезание.

Трета в подреждането е Вероника Виткова от Чехия.