ЦСКА срази с 12:4 сръбския хегемон Партизан

1892 0

ЦСКА (София) записа убедителен успех при гостуването си на Партизан (Белград) в двубой от Континенталната купата по хокей на лед.

"Армейците”, водени от треньора Кирил Ходулов, триумфираха с 12:4 срещу хегемона в сръбското първенство, който е и настоящ шампион. Във витрината си Партизан имат 12 титли от първенството на Сърбия и още 7 преди това от шампионата на Югославия.

Българите нанизаха цели седем гола в първата третина - за ЦСКА се разписаха Едуард Орлов, Станислав Мухачев на два пъти, Алексей Конюхов, Андерс Йонсон и Андрей Шевелев.

Убедителното представяне на българите продължи и през втората третина на двубоя, след която те вече водеха с 11:1, благодарение на Орлов, Мухачев и Йонсон, които добавиха по още един гол на сметката си, а Алексей Йотов също се разписа.

Партизан вкара три попадения в заключителните 20 минути, а крайният реузлтат бе оформен от Юрай Душичка, който заби последната шайба за 12:4 две минути и половина преди изтичането на времето.

По-късно днес ЦСКА играе с израелския Ришон.