Браво! Страхотен Алберт Попов остана на 9-о място на слалома в Кицбюел

4967 0

Българинът Алберт Попов записа най-доброто си класиране в старт от Световната купа по ски алпийски дисциплини. 21-годишният спортист завърши на 9-о място в слалома в Кицбюел. Така след второто място на Петър Попангелов преди 19 години отново имаме българин сред най-бързите 10 в легендарното състезание.

Попов успя да подобри значително времето си от първия манш – 55,82 секунди, като при втория пробег прекоси трасето за 50,76 секунди. Така с общ резултат 1:46,38 той остана на 85 стотни зад победителя.  В първия манш Попов финишира на пето място.

Победата спечели Клеман Ноел от Франция, който бе втори в първия манш, но във втория кара перфектно и стигна до успеха с време 01:45.53 минути. Втори остана Ноел Клеман, а трети на пистата се нареди друг французин – Алексис Пинторо с време 1:45,89.